Program Mezinárodního filmového festivalu T-film 2018

23. 5. Malý sál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Komponovaný program pro žáky základních škol

9.00 Zahájení MFF T-film 2018
9.10 Film: Jak se dotknout nebe (CZE, 2017, režie Bibiana Beňová)
9.30 PhDr. Arnošt Vašíček
Přednáška a beseda: PLANETA ZÁHAD
Přežívají v odlehlých koutech světa tajemná zvířata a neznámí tvorové? Arnošt Vašíček jako první na světě natočil stopy sachamamy – gigantického hadovitého tvora z amazonské džungle. Vzrušující pátrání po dalších záhadných živočiších nás zavede do neprostupných pralesů čtyř kontinentů a k primitivním etnickým skupinám, které stále žijí jako v době kamenné.
Přednáška je doplněna četnými originálními filmovými záběry.
10.00 Film: Divoké Německo – Krušné hory (DEU, 2017, režie: Uwe Müller)
10.45 Přestávka
11.00 Mgr. Vladimíra Karasová, OZO Ostrava
Přednáška a beseda: TAJEMSTVÍ ODPADŮ
11.40 Film: Půl roku v Peru (CZE, PER, 2018, režie Patrik Šajtar)
12.25 Alternativní projekce:
Země v mých rukou: Bez vody (ARG, 2016, režie: Nicolas Conte, 5 min.)
Dostaňme děti do přírody (CZE, 2018, režie: Radim Grzybek, 14 min.)
Dějiny neposlušnosti (CZE, 2017, režie: Ivo Bystřičan, 26 min.)

23. 5. Minisál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Promítání filmů pro veřejnost

9.00 Náš soused netopýr (CZE, 2017, režie: Marek Janičík)
9.30 When The Winds Blows Through The Grain (BEL, 2016, režie: Marie Devuyst, původní znění)
10.40 Dějiny neposlušnosti I. – V. díl (CZE, 2017, režie: Ivo Bystřičan)
12.50 Dolphin Man (GRC, 2017, režie: Lefteris Charitos, původní znění)
14.10 Čeští lvi (CZE, 2017, režie: Michal Varga)
14.30 Sever (NOR, 2014, režie: Pavel Ruzyak, původní znění)
14.50 Prasomilové (CZE, 2017, režie: Oskar Reif)
15.45 Bílí vlci – Duchové Arktidy (DEU, 2016, režie: Oliver Goetzl)
16.40 Road to Canarias (CZE, 2017, režie: Vít Kanyza)
17.10 A Cup of Happiness (TUR, 2017, režie: Mehmet Basak, původní znění)
17.20 Tauromaquia (ESP, 2017, režie: Jaime Alekos, původní znění)
17.40 Uakari, Humboldtova ztracená opice (CZE, 2018, režie: Vladimír Šimek)
18.35 Archa světel a stínů (CZE, 2018, režie: Jan Svatoš)
20.05 Záhady přírodovědy – Smrt na kutnohorské pláži (CZE, 2018, režie: Šárka Slezáková)
20.35 Terraform (MYS, NLD, SGP, 2017, režie: Sil van der Woerd, Jorik Dozy, původní znění)
20.40 LALE’ENOK, a Maasai Journey (ITA, 2017, režie: Giuseppe Bucciarelli, původní znění)
20.55 Jak najít nulu (CZE, 2016, režie: Ivo Bystřičan)
21.20 Divoké Německo – Krušné hory (DEU, 2017, režie: Uwe Müller)

23. 5. Malý sál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Komponovaný program pro veřejnost

16.00 Film: Génius: PICASSO (v hlavní roli Antonio Banderas; USA, National Geographic, 2018, režie Kenneth Biller a Noah Pink)
16.50 MUDr. Jan Cimický, CSc., psychiatr a spisovatel
Interaktivní beseda: O TAJEMSTVÍ LIDSKÉ DUŠE
17.40 Film: Půl roku v Peru (CZE, PER, 2018, režie Patrik Šajtar)
18.25 PhDr. Arnošt Vašíček
Přednáška a beseda: VELKÉ TAJNOSTI
Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace….Mi­mozemšťané z planiny Nazca – Tajemství Opičího boha – Ostrov čarodějů – Jeskyně tisíců sluncí – Ještěří bytosti – Zóna nadpřirozena – Démoni z neznáma
19.15 Film: Neobyčejná planeta (USA, National Geographic, 2017, režie Nic Stacey a Nat Sharman)
20.00 Petr Zajac – tvůrce dokumentárních filmů, dobrodruh – psychonaut
Interaktivní beseda: CEREMONIE S POSVÁTNÝMI ROSTLINAMI V EKVÁDORSKÉM PRALESE
Doplněno projekcí autentických videí z místa pobytu, nočních ceremonií, hudebním doprovodem – „medicine“ songy.
20.35 Slovo režiséra Filipa Záruby, uvedení filmu
20.40 Film: Bufo Alvarius – The Underground Secret (CZE, 2017, režie Filip Záruba) Přístupné od 18 let

24. 5. Malý sál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Komponovaný program pro studenty středních škol a gymnázií

9.00 Zahájení festivalové dne
9.05 Film: Biomasa forever! (CZE, 2017, režie: Ivo Bystřičan)
9.30 PhDr. Arnošt Vašíček
Přednáška a beseda: VELKÉ TAJNOSTI
Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace….Mi­mozemšťané z planiny Nazca – Tajemství Opičího boha – Ostrov čarodějů – Jeskyně tisíců sluncí – Ještěří bytosti – Zóna nadpřirozena – Démoni z neznáma
10.00 Film: Epoch (MYS, NLD, SGP, 2017, režie: Sil van der Woerd, Jorik Dozy)
10.05 Film: Gas and Oil (CZE, 2017, režie: Jan Kolář, David Tolar, Jan Piskač)
10.15 Přestávka
10.30 Mgr. Lada Dobrkovská
Workshop: Proč National Geographic popularizuje vědu?
11.10 Film: Terraform (MYS, NLD, SGP, 2017, režie: Sil van der Woerd, Jorik Dozy)
11.15 Bc. Patrik Šajtar
Přednáška a beseda: PŮL ROKU V PERU A PŘILEHLÝCH OBLASTECH
11.30 Film: Půl roku v Peru (CZE, PER, 2018, režie Patrik Šajtar)
12.15 Alternativní projekce:
Záhady přírodovědy – Smrt na kutnohorské pláži (CZE, 2018, režie: Šárka Slezáková, 27 min.)
Improbable research but… (BEL, 2017, režie: Cyril Fleury, Patrice Goldberg, 26 min., původní znění)
Bílí vlci – Duchové Arktidy (DEU, 2016, režie: Oliver Goetzl, 56 min.)

24. 5. Minisál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Promítání filmů pro veřejnost

9.00 Biomasa forever! (CZE, 2017, režie: Ivo Bystřičan)
9.30 Jane (USA, 2017, režie: Brett Morgen)
11.00 Road to Canarias (CZE, 2017, režie: Vít Kanyza)
11.30 Génius: PICASSO (USA, 2018, režie Kenneth Biller a Noah Pink)
12.20 Paskov: Film o poznání, pohodě a odpočinku (CZE, 2017, Radim Grzybek)
12.35 The Territory of Dust (SVK, 2018, režie: Omar Zahid)
12.50 The Wrong Way (BIH, 2017, režie: Nisvet Hrustic, původní znění)
13.15 The Land of Love (EST, 2016, režie: Liivo Niglas, původní znění)
14.35 Neobyčejná planeta (USA, 2017, režie Nic Stacey a Nat Sharman)
15.20 Nobody dies here (FRA, 2016, režie: Simon Panay, původní znění)
15.45 Jane (USA, 2017, režie: Brett Morgen)

24. 5. Malý sál, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice

Slavnostní zakončení MFF T-film 2018

17.30 Vyhlášení výsledků festivalové soutěže, ukončení doprovodných akcí, předání ocenění.
Vstup s pozvánkou.

VSTUP ZDARMA

Změna programu vyhrazena.


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna