T-film 2022

X. ročník Mezinárodního filmového festivalu

Vážení účastníci festivalu, byť měl být letošní ročník jubilejní, desátý, nebyli jsme podpořeni žádným z našich pravidelných podporovatelů, a proto jsme nuceni letošní ročník odložit. Věříme, že se v roce 2023 opět setkáme na Mezinárodním filmovém festivalu T-film. Děkujeme Vám za pochopení a Vaši přízeň.

Téma: Tajemství vesmíru

30. 6. 2022 Uzávěrka příjmu přihlášek na MFF T-film 2022
10. 10. 2022 Zahájení festivalu, Ostrava
1.-31. 10. 2022 Promítání v sálech základních, středních a vysokých škol v Moravskoslez­ském kraji
10.-14. 10. 2022 Program pro veřejnost, Ostrava, Opava
14. 10. 2022 Slavnostní vyhlášení vítězných filmů

Mezinárodní filmový festival T-film 2022 představuje krátké dokumentární filmy na témata: vesmíru, environmentální, sociální, globální inspirace, nové technologie, rozvoj talentu a podpora nadaných, ochrana tradic a kulturního dědictví, a péče a zachování technických a průmyslových památek.

VSTUP ZDARMA!

Hlavní festivalovou cenu Grand Prix na MFF T-film 2021 získal dokument z cyklu „Ještě hořím?“ režisérky Hany Pinkavové o Petru Juračkovi, světově uznávaném popularizátorovi vědy, který procestoval všechny kontinenty. „Cena je pro mě velkým překvapením, stejně jako celý festival T-film, který má v sobě zvláštní energii. Jsem ráda, že na festivalu zaznělo, že bychom se měli k sobě chovat slušně a vážit si těch, kteří opravdu hoří, čestně jdou za svým cílem a inspirují ostatní,“ sdělila režisérka vítězného dokumentu Hana Pinkavová.

Do deváté ročníku Mezinárodního filmového festivalu T-film 2021 se přihlásilo celkem 62 soutěžních titulů. V současné době probíhá posuzování jednotlivých snímků festivalovou výběrovou komisí.

ZÚČASTNĚTE SE I VY, ať už jako tvůrci, kteří přihlásíte svůj snímek, nebo diváci, kteří filmy o kulturních památkách, kráse přírody a potřebě ji chránit zhlédnou.

Snímky na daná témata mohou prezentovat:

• čeští i zahraniční tvůrci dokumentárních filmů
• amatéři i profesionálové
• občanská sdružení, organizace, jednotlivci

Účast je podmíněna:

• vyplněním přihlášky prostřednictví elektronického formuláře dostupného v sekci „Přihláška“ nejpozději do 30. 6. 2022
• zasláním jednoho nebo více dokumentárních snímků na nosném médiu (např. odkazem ke stažení, na DVD, nebo FTP) on-line nebo na níže uvedenou adresu:

PERSEUS, z. s.
Kosmova 651/16
702 00 Ostrava-Přívoz

Přihlášené dokumentární filmy budou prezentovány na filmovém festivalu T-film 2022.

Veškerá práva vyhrazena.

Projekt je realizován za podpory Statutárního města Ostravy, Moravskoslezského kraje a společnosti OZO Ostrava, s. r. o.


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna