20. 05. 2016

T-film Ostrava 2016 je za dveřmi!

Ostrava – Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016 je už za dveřmi. V ostravském Světě techniky v Dolní oblasti Vítkovice odstartuje už příští týden. Během 25. – 26. května bude kromě promítání těch nejlepších snímků festivalu připraven i pestrý doprovodný program.

Středa bude věnována žákům základních škol. Ti se tak mohou těšit například na zajímavou přednášku Vladimíry Karasové ze společnosti OZO Ostrava s názvem Rostliny kolem nás. Program také zpestří student gymnázia Ostrava-Hrabůvka Tony Skřipčák. S ním se vrhneme na téma zahrádkářství. „Přednáška se jmenuje Návrat zahrádkářství aneb Proč je domácí lepší než z obchodu. Dětem se pokusím vysvětlit, jaké mají vlastní plody výhody oproti plodům dovezeným z druhého konce světa. Založit si takovou plodící zahrádku přitom není vůbec náročné. Zájemcům samozřejmě poradím, jak na to. Jsem velmi rád, že se o své dovednosti a znalosti budu moct podělit s ostatními. Doufám, že v nich probudím stejný zápal pro pěstitelství, jaký se projevil u mě,“ komentuje Tony.

Pro střední školy pak ve čtvrtek vystoupí mj. i slavný popularizátor vědy Michael Londesborough a to hned dvakrát. Po druhé to bude v rámci speciální konference s názvem Svět rostlin, na jejímž pořádání se podílí i Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity.

Připomínáme, že promítání festivalových snímků pro veřejnost proběhne 25. května od 16 hodin v kině Světa techniky zdarma. „Slavnostní vyhlášení vítězů a zakončení festivalu za účasti Ondřeje Vetchého se pak bude konat ve čtvrtek od 18:30 hod,“ dodává ředitelka festivalu Marcela Mrozková Heříková.

Hana Šromová tisková mluvčí MFF T-film 2016


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna