25. 04. 2016

SÁZEJTE PRO PLANETU S T-FILMEM!

Ostrava – Mezinárodní filmový festival T-film 2016 stále rozšiřuje svůj doprovodný program. Ve spolupráci s Wichterlovým gymnáziem se např. zapojí do projektu organizace Plant for the Planet, která bojuje s klimatickou krizí. V rámci festivalu se tak bude konat akademie Sázejme pro planetu.

Mezinárodní organizace Plant for the Planet je stejně jako nadcházející akademie určena dětem a mládeži. V rámci jednodenního programu 26. května se několik desítek dětí z ostravských základních škol a gymnázií dozví důležité informace o klimatické krizi, možnostech jejího řešení a celém projektu. Zájemcům bude také poskytnut rychlokurz dobrého projevu, aby mohli nově nabyté informace předat dál a pokračovali tak v této důležité osvětě. Vrcholem programu bude symbolické sázení stromů, na kterém je celý projekt postaven. To proběhne v Bělském lese a děti si tak po dni vzdělávacích her a workshopů vyzkouší zasadit svůj vlastní strom. „Jsem nadšený, že se může první akademie Sázejme pro Planetu v Ostravě uskutečnit právě pod festivalem T-Film Ostrava 2016. Zájem o účast má již teď spousta dětí,“ komentuje organizátor doprovodného programu Šimon Michalčík. „Šimon nám už od počátku pomáhá s organizací festivalu T-film a jsem šťastná, že obohatili náš program o tento významný mezinárodní projekt. Je skvělé, když se mladí lidé sami zapojují do ochrany naší planety,“ dodává ředitelka festivalu Marcela Mrozková Heříková. A radost neskrývají ani sami organizátoři Plant for the Planet. "Spolupráce s festivalem T-Film Ostrava 2016 je pro nás velkým přínosem. Myslíme, že naše dlouho plánované rozšíření projektu Plant for the Planet do České republiky nemůže být v lepších rukou,“ uzavírá Maya Barth z centrální pobočky projektu v Německu.

Sázení bude veřejné pro návštěvníky festivalu a účast předběžně přislíbil i prezident T-filmu 2016 Ondřej Vetchý.

Bc. Hana Šromová tisková mluvčí MFF T-film 2016


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna