30. 03. 2016

S T-FILMEM NA SCIENCE SHOW!

Ostrava – Nedílnou součástí programu mezinárodního filmového festivalu T-film 2016 jsou popularizační konference pro studenty i širokou veřejnost. Letos na té s názvem Svět rostlin vystoupí významný vědec a oblíbený popularizátor vědy Michael Londesborough, který se zúčastní také slavnostního vyhlášení vítězů dne 26. května.

Jeho vystoupení, ať už před publikem či například v České televizi dokazují, že věda není žádná suchopárná záležitost, pro mladé nezajímavá. Londesborough představí svou science show na filmovém festivalu T film Ostrava hned dvakrát – na popularizační konferenci a také v divadle, v programu určeném pro studenty středních škol. Obojí proběhne 26. 5. 2016. „Jsem hrozně ráda, že se program skládá ze dvou částí. Může oslovit ty, kteří se o tuto tématiku už dlouho zajímají a má co nabídnout i ostatním, kteří se teprve zamýšlejít nad tím, jak jsou pro nás rostliny důležité, “ komentuje ředitelka festivalu Marcela Mrozková Heříková. Konferenci Svět rostlin si připravila Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity ve spolupráci s Wichterlovým gymnáziem. „Na doprovodném programu T-filmu se podílíme velmi rádi. Je zajímavé sledovat propojení světa studentů a přírody,“ vyjádřil se proděkan fakulty RNDr. Tomáš Drobík, Ph.D. „Projekt se nám velmi libí. Je skvělé, že se na konferenci objeví studenti nejen v řadách posluchačů, ale i mezi přednášejícími. Jsou to mladí, talentování a hlavně zapálení lidé do této tématiky,“ zakončil ředitel Wichterlova gymnázia Mgr. Jan Netolička.

V rámci doprovodného programu se mohou účastníci T-filmu těšit také na řadu zajímavých přednášek a workshopů, například z dílny Ostravského muzea, nebo společnosti OZO Ostrava. Podrobnosti ohledně programu budeme postupně zveřejňovat.

Bc. Hana Šromová tisková mluvčí MFF T-film 2016 mail: sromova.tfilm@gmail.com mob.: 774 188 203


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna