05. 05. 2016

MÁME PŘIHLÁŠENO REKORDNÍCH 53 DOKUMENTŮ Z CELÉHO SVĚTA!

Ostrava – Pokud máte rádi kvalitní dokumenty o přírodě a naší planetě, jste zváni 25. května od 16:00 hodin do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice na přehlídku toho nejlepšího, co letošní Mezinárodní filmový festival T-film Ostrava 2016 přinesl. Samozřejmě zdarma. Třicátým dubnem totiž skončila lhůta, do kdy mohli čeští i zahraniční tvůrci posílat své snímky do soutěže. A přihlásilo se jich rekordních třiapadesát z celkem 18 zemí světa! Už nyní je jasné, že nás i letos čeká kolekce kvalitních a rozmanitých dokumentů.

„Do letošního čtvrtého ročníku je přihlášeno 53 snímků nejen ze států Evropy, ale i Afriky či Ameriky. Je skvělé, že se letos podařilo shromáždit tolik filmů a ještě tak tematicky rozmanitých. Za dobu existence festivalu T-film je to nejvyšší počet, “ komentuje porotce Tomáš Vojkůvka. „Jsem velmi ráda, že se přihlásila i celá řada českých autorů. Letos nás čeká hodnocení 13 českých snímků,“ dodává ředitelka festivalu Marcela Mrozková Heříková. Z českých autorů zaslal svůj snímek např. David Macháček a Radek Kudela. Film s názvem Atomový pešek vypráví příběh o úřednících, kteří se snaží najít vhodné místo k uložení jaderného odpadu. Otázkou je, na jakou lokalitu dopadne pověstný jaderný pešek. „Mým osobním favoritem se stal snímek Keep Exploring francouzského režiséra Mathieu Le Laye, jenž zachycuje putování mladého fotografa po zcela neobydlených krajinách na západu Kanady. Nabízí divákům dech beroucí záběry hor, lesů a řek s příjemným komentářem. Ve mně samotném určitě vzbudil touhu navštívit tamější končiny a jsem si jist, že v návštěvnících festivalu to vyvolá také,“ dodává Šimon Michalčík, člen poroty.

Hana Šromová tisková mluvčí MFF T-film 2016


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna